Dlaczego warto mieć w domu karteczki samoprzylepne?

Gdyby zapytać się mężczyzny, jaki przedmiot – jego zdaniem – powinien znaleźć się w każdym, dobrze urządzonym domu, wymieniłby on pewnie narzędzia, części do różnych rodzajów instalacji, a także części zamienne do samochodu. Na szczęście zaaranżowanie funkcjonalnego domu wymaga jedynie… karteczek samoprzylepnych.

Dlaczego karteczki są aż tak ważne?

Mówiąc wprost, trudno sobie wyobrazić dom, w którym brakuje tak prostego, a zarazem funkcjonalnego gadżetu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: gdyż spełnia ona wiele ról.

1. Notatki – karteczki samoprzylepne to idealne narzędzie do różnego rodzaju notatek. Można na nich zapisać wszystko, począwszy od numeru telefonu do swojej dziewczyny, a skończywszy na parametrach pieca retortowego. Co więcej, są one łatwo dostępne!

2. Funkcjonalność – okazuje się, że taka niewielka i niepozorna karteczka może być bardzo funkcjonalna. Część z niej pokryta jest delikatnym klejem, dzięki któremu można ją łatwo przykleić, ale też odkleić. Jednym słowem nadaje się ona do pozostawiania ważnych informacji żonie, mężowi, dzieciom i pozostałym członkom rodziny.

3. Praca – na karteczce można umieścić wiele różnych informacji. Przyda się ona zwłaszcza tym osobom, które wykonują… pracę zdalną. Na kartkach można zamieścić informacje dotyczące terminu realizacji zleceń, spotkań z klientami, a także terminów rozmów biznesowych (np. za pośrednictwem narzędzi internetowych).

4. Porządek – notowanie wszystkiego na specjalnych karteczkach jest metodą, dzięki której można uporządkować sobie życie. W ten sposób można łatwo zarządzać wydatkami, zakupami, czy też mnóstwem innych czynności. A jeśli którekolwiek z tych zadań zostanie wykonane, karteczkę można łatwo odkleić i wyrzucić, by jej miejsce mogło zająć kolejne zadanie.

Podsumowując, trudno sobie wyobrazić dom bez narzędzi, części zamiennych i – choćby drobnych – ale jednak zapasów. Trzeba jednak pamiętać, że karteczki o których mowa również są w tym przypadku niezbędne, gdyż dzięki nim można łatwo zorganizować sobie codzienne obowiązki.

Comments are closed.