Co warto wiedzieć o gniotkach antystresowych?

Stres niejedno ma imię. Każdy inaczej reaguje na różne sytuacje i czynniki zewnętrzne. Warto wiedzieć, że dla organizmu stresogenne są nawet: źle zbilansowana dieta, brak ruchu, przebywanie w zatłoczonych miejscach. Stresują się zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku każdej osoby świetnie sprawdzą się gniotki antystresowe z tantis, czyli niepozorne gadżety o wielu zaletach. Warto po nie sięgać ze względu na to, że wiąże się to z wieloma korzyściami.

Dlaczego warto używać gniotków antystresowych?

Jest wiele sposobów pozwalających uporać się ze stresem, przynajmniej go zredukować, co już pozwala poprawić komfort życia. Stres potrafi być wręcz paraliżujący, a jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, to niestety wiąże się to z rozwojem rozmaitych jednostek chorobowych. Już same negatywne myśli potrafią mieć destruktywny wpływ na sferę psychofizyczną. Niektóre osoby stresują się niemalże wszystkim, głęboko przeżywając. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja dla organizmu, dlatego warto sięgnąć po różne techniki relaksacyjne. Świetnie sprawdzają się gadżety antystresowe typu gniotki. Dawniej cieszyły się one sporą popularnością, ale obecnie wiele osób o nich zapomniało. Warto jednak to zmienić i ponownie wrócić do gniotków. Jest to sposób na poprawienie samopoczucia.

Ściskanie gniotka niweluje napięcie, zmniejsza stres, wzmaga produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Na korzyść gniotków przemawia również to, że pozwalają odgonić natrętne myśli, przestać skupiać się na czynniku stresogennym. Zabawa takim gniotkiem pozwala na przekierowanie skupienia, rozproszenie myśli. Ręce będą zbyt zajęte, by myśleć o tym, co wywołało niepokój. Warto też mieć na uwadze to, że takie ściskanie działa jak trening, wzmacnia palce, trenuje ramię. Można też liczyć na usprawnienie przepływu krwi i zwiększenie dostawy tlenu do mózgu. Używanie gniotków reguluje oddech i pracę serca, pozwala się uspokoić i rozluźnić. Świetnie sprawdza się podczas medytowania. Piłeczki antystresowe cieszą się sporą popularnością wśród dzieci z autyzmem i ADHD, bo zajęcie czymś rąk umożliwia odsunięcie się od destruktywnych bodźców.

Comments are closed.