Inteligentne książki, czyli łamigłówki dla dzieci w wersji 2.0

Niektóre łamigłówki dla dzieci wyróżniają się dość zaskakującą, wręcz inteligentną formą. Tak też jest w przypadku dość popularnych w ostatnich latach książkach, które – dzięki zaimplementowanym kodom – mogą pomagać w zaawansowanym kształceniu dzieci na różnych etapach ich życia.

Na czym to polega?

Zasada działania takiego gadżetu tylko z pozoru jest prosta. Mowa tu bowiem o książce, która wewnątrz każdej z dość grubych kart, mieści specjalne kody. Po przyłożeniu do nich czytnika, zainstalowany w nim głośnik odczytuje przypisaną do kodu kwestię. Aby taki odczyt był możliwy, konieczne jest pobranie z Internetu bazy wszystkich treści mówionych. Dzięki temu użytkownik (którym nie musi być wyłącznie dziecko) może odczytywać zapisane w pamięci urządzenia zdania.

Czytnik – funkcjonalne narzędzie pracy

Kluczową rolę w tym gadżecie odgrywa czytnik, który jest zamknięty w specjalnej obudowie. Detal ten posiada dodatkowo akumulator, który najczęściej wystarczy na kilka godzin pracy. Mało tego – czytnik ten może odtwarzać pliki audio na dwa sposoby, to jest poprzez standardowy głośnik, jak i za pośrednictwem typowych słuchawek dousznych.

Edukacja, funkcjonalność i nowoczesność

Cyfrowe książki edukacyjne mają wiele zalet. Dzięki nim:

– możliwe jest skatalogowanie olbrzymiego zasobu wiedzy, którego pojemność jest ograniczona wyłącznie do pojemności jednostki pamięci w czytniku,
– możliwe jest zredagowanie nie tylko określonych treści, ale też stworzenie zadań dla dziecka,
łamigłówki dla dzieci o których mowa są dostępne na różnych poziomach trudności; najtrudniejsze z nich są wyzwaniem również dla rodzica,
– książki mogą być podzielone na kilka grup tematycznych,
– dane zapisane w książkach są łatwo dostępne, dzięki czemu łamigłówki i zadania są rozwiązywane w czasie rzeczywistym.

Kilka słów podsumowania

Dziś za pomocą elektronicznych książek można kompleksowo poznawać świat, dowiedzieć się więcej o organizmie człowieka, a także… nauczyć się podstaw obcego języka. Dawniej można było o takim gadżecie jedynie pomarzyć.

Comments are closed.