W poszukiwaniu gry planszowej

Gry komputerowe potrafią być mocno uzależniające, niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez poświęcenia przynajmniej kilkudziesięciu minut na wirtualną rozgrywkę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że spędzanie wielu godzin przed ekranem komputera nie jest korzystne i to pod wieloma względami.

Nie trzeba jednak rezygnować ze wspaniałej zabawy, bo do dyspozycji są rozmaite gry planszowe typu Rummikub. W zależności od preferencji, można wybrać inny rodzaj planszówki. Dostępne są gry zręcznościowe, logiczne, strategiczne, przygodowe, fabularne, karciane, edukacyjne i wiele więcej. Każdego roku pojawiają się na rynku kolejne opcje do wyboru, więc nie ma mowy o nudzie.

Jaką wybrać grę planszową?

Gry planszowe nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci, warto w nie grać całą rodziną, włączyć w to także znajomych. Są nawet specjalne gry przeznaczone wyłącznie dla dorosłych. Mogą mieć one nawet podtekst seksualny, co świetnie sprawdza się w przypadku zakochanych. Nie brakuje również uniwersalnych gier, które zawsze warto mieć pod ręką, gdy znajdzie się chwila wolnego czasu. Przykładem jest Rummikub, świetna gra towarzyska, nieprzewidywalna, niezwykle prosta i jednocześnie bardzo wciągająca. Jeśli ktoś lubi gry polegające na budowaniu obiektów, gromadzeniu surowców naturalnych, przechytrzaniu przeciwnika, to warto wybrać planszówki strategiczne.

Świetnym treningiem dla mózgu są gry logiczne, rewelacyjne dla miłośników łamigłówek. Mogą polegać na rozwiązywaniu zagadek, wymagać taktycznego myślenia itd. Z kolei gry zręcznościowe pozwalają na ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości. Wiele ciekawych wyzwań czeka na graczy w przypadku planszówek przygodowych. Sporą popularnością cieszą się gry fabularne, które będą strzałem w dziesiątkę dla całej rodziny. Można też nauczyć się planowania, obracania pieniędzmi, wystarczy wybrać grę ekonomiczną. W przypadku szukania planszówki dla małych dzieci świetnie sprawdzą się gry edukacyjne. Nie ma lepszego sposobu na naukę niż poprzez zabawę. Na popularności nie tracą od lat gry karciane, które mogą mieć niezwykle wciągającą fabułę, umożliwiać dynamiczną rozgrywkę.

Comments are closed.