Jadzia Pętelka – wspaniałe książeczki dla najmłodszych

Seria krótkich książeczek o przygodach sympatycznej dziewczynki Jadzi Pętelki jest tym, co maluchom spodoba się na pewno. Mała bohaterka nie przezywa może wielkich przygód, ale każde dziecko może dostrzec w niej odbicie siebie samego i swoich problemów. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Czy Jadzia Pętelka może czegoś nauczyć nasze dzieci?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie o to, czy z książeczek Jadzia pętelka dzieci mogą nauczyć się czegoś konkretnego. Nie ma w tym pytaniu niczego dziwnego – w końcu każdemu zależy na jak najlepszym wspieraniu rozwoju maluchów i wiele osób kupuje książeczki przede wszystkim z myślą właśnie o tym. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak taka prosta. Zadaniem książki dla najmłodszych dzieciaków nie jest nauka konkretnych umiejętności, ale zdecydowanie bardziej subtelne wparcie. Narracje tego tupu uczą dzieci nowy sposobów poznawania i opisywania świata. W dużej mierze wpływają na powiększenie zasobu słownictwa, dzięki czemu dzieci szybciej uczą się komunikacji z innymi ludźmi. Książeczki o Jadzi przedstawiają bohaterkę w różnych, całkiem zwyczajnych sytuacjach. Dzięki temu, że dzieci mogą się z nią w jakiś sposób identyfikować, pozwala im się lepiej oswoić z pewnymi czynnościami, których dopiero się uczą.

Najważniejsze zalety książeczek o Jadzi

Książeczki o Jadzi mają wiele zalet, które sprawiają, że naprawdę warto po nie sięgać. Co przede wszystkim warto wymienić? Książka jest napisana bardzo dobrze, językiem idealnie dopasowanym do potrzeb najmłodszych dzieci. Maluchy mogą zobaczyć w nich odbicie swojego własnego, dziecięcego świata. Świetnie prowadzona narracja bardzo skutecznie przyciąga i utrzymuje uwagę dzieci, o którą – jak wiadomo – nie zawsze jest najłatwiej. Ogromnym plusem są tu również przepiękne ilustracje. Książeczki cieszą oko nie tylko dzieci, ale również rodziców. Czytanie ich wspólnie z dzieckiem to prawdziwa przyjemność dla wszystkich. To również po prostu świetny sposób na spędzenie czasu z własnym dzieckiem i wspólną zabawę.

Comments are closed.