Książki Pucio – seria dla najmłodszych

Książki z Puciem w nazwie to seria, która znana jest doskonale współczesnym rodzicom. Poznajemy dzięki nim przygody tytułowego, głównego bohatera, a wraz z nim mamy możliwość przejść przez kolejne etapy nauki mówienia. Jest to zbiór ciekawych książek dla najmłodszych, którzy dopiero poznają podstawy porozumiewania się mową.

Pierwsze książki Pucio

Na początku pojawiła się seria sześciu książek, w których poznajemy przygody Pucia (https://tantis.pl/serie/pucio) oraz jego rodziny. Pierwsza seria zawiera następujące tytuły:

– Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych
– Pucio mówi pierwsze słowa
– Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli nowe słowa i zdania
– Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
– Pucio umie opowiadać
– Pucio w mieście

Ich zadaniem jest pomoc dzieciom w nauce mówienia. Na stronach kolejnych tomów nie brakuje ćwiczeń w postaci dźwiękonaśladownictwa, które poprzez zabawę uczą odpowiedniego artykułowania.

Kontynuacja książek Pucio

Dzięki olbrzymiej popularności marki zaczęły powstawać kolejne części sygnowane Puciem. Autorzy starają się przyczynić się w nich między innymi do podniesienia umiejętności mowy, ale także poruszają temat gestów. Wszystko jak zwykle przedstawione w przyjemny dla oka, ilustrowany sposób.

Nie tylko książki

Do kolekcji przedmiotów z rodziny Pucia dołączyły także gry oraz maskotki. Dzięki temu dzieci moją dosłownie bawić się ze swoją ulubioną postacią. Przy pomocy takich gadżetów rodzice mają możliwość wspomagania nauki swoich pociech w trakcie zabaw, dzięki wykorzystaniu skojarzeń z tym, co przedstawione było na stronach książek.

Wykorzystując całą serię produktów, które wykorzystują postać wymyślonego Pucia rodzice dostają pomoc we wspomaganiu rozwoju swoich dzieci. Stosując się do rad umieszczonych przez autorów można sprawić, że nauka będzie przebiegała w przyjemny sposób. Potrzeba jedynie odrobiny kreatywności i puszczenia wodzy wyobraźni, aby spróbować czytać wraz z odpowiednim akcentowaniem. Chociaż po czasie rodzice zwykle znają takie książki na pamięć.

Comments are closed.